Co gwarantujemy 

Podjęcie pracy za granicą nie jest najłatwiejszą decyzją w życiu - my to rozumiemy!  Od prawie 20 lat towarzyszymy lekarzom i ich rodzinom wyjeżdżającym do Szwecji i dokładamy starań by proces ten przebiegł jak najlepiej! 


1. Rozmowy, dokumenty, wybór oferty

Pomagamy w odpowiednim uzupełnieniu informacji i zebraniu niezbędnych referencji.
Przygotowujemy Twoje CV do wysłania do pracodawcy.
Organizujemy wyjazd na rozmowy w Szwecji. 

2. Gwarancja bezpiecznej umowy

Umowa z pracodawcą w Szwecji i zatrudnienie odbywa się na warunkach szwedzkiego kodeksu pracy i z zachowaniem wszelkich standardów obowiązujących pracowników landstingu. 

3. Kurs językowy

Medena prowadzi intensywne, stacjonarne kursy językowe do poziomu niezbędnego do uzyskania prawa wykonywania zawodu w Szwecji.
Uczymy języka szwedzkiego z naciskiem na język medyczny. 

4. Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności

Dotyczy to zarówno zawodowych, czyli prawo wykonywania zawodu jak i formalności doyczących spraw rodzinnych - personnummer, konto w banku, rejestracje do ubezpieczeń itp. 

5. Mieszkanie.

Wraz z pracodawcą gwarantujemy znalezienie pierwszego mieszkania na czas rozpoczęcia pracy w Szwecji zgodnie z indywidualnymi potrzebami. 

AKTUALNE OFERTY - ZAJRZYJ TU

Praca w Szwecji - oczekiwania

Poszukiwani są lekarze wszystkich specjalizacji, jak również w trakcie specjalizacji (praktyczne doświadczenie jest dużym atutem) zainteresowani długoterminową pracą w Szwecji. Oferta obejmuje kompleksowy proces rekrutacyjny wraz z bezpłatnym wyjazdem na rozmowę do potencjalnego miejsca pracy by spotkać się z pracodawcą, zobaczyć szpital/klinikę/przychodnię oraz miejscowość do której odbywa się rekrutacja.
Nasze i pracodawców założenie to umowa na co najmniej 36 miesięcy (3  lata), choć oczywiście pracodawcom zależy na jak najdłuższym zatrudnieniu kandydata i chętnie przekształcają je w zatrudnienie na czas nieokreślony.
Zapewniamy bardzo intensywny kurs języka szwedzkiego, kładący nacisk na język medyczny i praktyczne zastosowanie w pracy lekarza. Całe intensywne szkolenie językowe odbywa się w Polsce, w Warszawie. 

UWAGA - nasze kursy językowy przygotowuje do poziomu C1 - wymaganego obecnie przez Socialstyrelsen do uzyskania prawa wykonywania zawodu w Szwecji.

W trakcie kursu uczestnicy otrzymują pomoc finansową oraz pokrywane są koszty nauki, zamieszkania i wyżywienia. Przygotowujemy kursantów i ich rodziny do wyjazdu, pomagamy w przeprowadzce oraz zorganizowaniu wszelkich niezbędnych formalności i dokumentów. 

Zapraszamy Cię do wypełnienia kwestionariusza