Aktualne oferty pracy 

Obecnie szukamy

Poszukujemy lekarzy wszystkich specjalizacji. Poniżej znajdą Państwo nasze aktualne oferty. UWAGA - poszukiwani PSYCHIATRZY - szczegóły znajdziesz TUTAJ

Jesteś lekarzem?

Poszukujemy lekarzy wszystkich specjalizacji oraz lekarzy w trakcie specjalizacji, jednak chętnie z kilkuletnim doświadczeniem praktycznym - zgłoś się do nas, skontaktujemy się z Tobą jak tylko pojawi się odpowiednia oferta. 

W Szwecji poszukiwani są lekarze wielu specjalizacji. Bardzo poszukiwani są lekarze rodzinni, także w trakcie specjalizacji - choć dłuższe doświadczenie jest naturalnie korzystniejsze w pracy w podstawowej opiece zdrowotnej (vårdcentral). Znaczną grupę ofert stanowią te dla lekarzy psychiatrów, neurologów czy radiologów, ale pojawiają się oferty dla właściwie wszystkich specjalizacji.

Pracodawcy wymagają zawsze CV, a często takich dokumentów, jak referencje i listy motywacyjne - warto nie czekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili i od razu kontaktować się z nami oraz poznać wymagania dla danej oferty.

LEKARZE - aktualne oferty i regiony:

ANESTEZJOLOGIA - Kalmar
CHOROBY WEWNĘTRZNE - Gävleborg
RADIOLOGIA - Värmland
PSYCHIATRIA - Kalmar, Västra Götaland - Göteborg

Jesteś pielęgniarzem/pielęgniarką? 

Oferta pracy w szpitalu Linköping - oddział laryngologii. 

Wymagania

 • Legitymacja pielęgniarska (zgodna z wymogami UE)
 • 1-2 lata doświadczenia pracy w lecznictwie otwartym i/lub zamkniętym
 • Umiejętność pracy samodzielnej i w wielodyscyplinarnym zespole, opanowanie, uprzejmość, umiejętność planowania i organizowania pracy

Dodatkowe atuty

 • Doświadczenie w zakresie laryngologii, medycyny ratunkowej, chirurgii
 • Wykształcenie w zakresie chirurgii, medycyny ratunkowej, intensywnej terapii
 • Doświadczenie w pracy ze studentami pielęgniarstwa i innych kierunków

Klinika laryngologiczna szpitala uniwersyteckiego w Linköping

Oddział zamknięty zapewnia opiekę dla pacjentów laryngologicznych, łącznie z operacjami, w zakresie infekcji, urazów, diagnoz onkologicznych. Zakres obejmuje ogólną laryngologię, chirurgię nowotworów, chirurgię ucha, rynologię, urazy, foniatrię z audiologią i westybulogię. 10 miejsc dla pacjentów laryngologicznych, 2 dla pacjentów z chirurgią szczękowo-twarzową, 1-2 dla pacjentów okulistycznych. Chirurgia laryngologiczna obejmuje krótkie, podstawowe zabiegi, przeprowadzane w zakresie opieki dziennej (poliklinika) oraz chirurgię uwzględniającą dłuższe leczenie na oddziale zamniętym. Zależy nam na podtrzymywaniu szerokich kompetencji, ale też rozwoju specjalistycznym, dlatego oferujemy osobom zatrudnionym możliwość rotacji pomiędzy lecznictwem otwartym i zamkniętym. Daje to całościową wiedzę o ścieżce leczenia, poprawiając elestyczność i sprawność pracy, a tym samym bezpieczeństwo pacjentów.

Laryngologia w regionie Östergötland

Klinika laryngologiczna dla regionu Östergötland ma swoje oddziały w dwóch szpitalach: szpitalu uniwersyteckim w Linköping i w szpitalu w Norrköping. Jest to jednostka uniwerystecka, oferująca wyspecjalizowaną opiekę dla obszaru obejmującego łącznie milion mieszkańców. Prowadzimy m.in. praktyki nauczycielskie różnych zawodów medyczynych, również badania naukowe. Łącznie w obu szpitalach mamy 7 jednostek: przychodnie, podstawowe leczenie słuchu w Linköping i pogłębione w Norrköping, szpital w Linköping posiada też logopedię, centrum tłumaczeniowe, oddział zamknięty. Chcemy oferować opiekę wysokiej jakości, bezpieczną, odpowiadającą indywidualnym potrzebom, równą, dostępną i efektywną. Zależy nam na motywującym, komfortowym środowisku pracy, zachęcającym do rozwoju.

Zakres pracy

Lecznictwo zamknięte, z rotacją na lecznictwie otwartym
Praca zgodnie z określonym schematem (obejmuje dzień, wieczór, noc); możliwość pracy w przychodni laryngologicznej. 

 

W razie pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem Medena
mailowo: medena@medena.com.pl 
lub telefonicznie: +48 22 11 00 003  

W jaki sposób przebiega rekrutacja:

  • Rozpoczęcie rekrutacji - ETAP 1 APLIKACJA - CV
   Każdy lekarz/pielęgniarz zainteresowany pracą w Szwecji proszony jest o wypełnienie aplikacji (formularz www). Mając Państwa CV w naszej bazie danych możemy przedstawić potencjalnych kandydatów szwedzkim pracodawcom. Regularnie przesyłamy wstępne zapytania do pracodawców prezentując osoby zainteresowane wyjazdem. Medena Rek Polska zastrzega sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane aplikacje, spełniające wymagania szwedzkich pracodawców.
  • Dalsze kroki ETAP 2 WERYFIKACJA JĘZYKOWA I DOKUMENTY
   W razie zainteresowania strony szwedzkiej przechodzimy do dalszego etapu rekrutacji, w którym przeprowadzamy weryfikację językową oraz uzupełniamy o ewentualne dokumenty dotyczące pracy zawodowej (dyplomy, specjalizacje, referencje).
   Celem weryfikacji językowej jest informacja o predyspozycji językowej kandydatów. Testy służą określeniu poziomu i komunikatywności w języku, który byłby ewentualnym językiem odwoławczym. Ważny element to spotkanie z nauczycielem języka szwedzkiego. Może mieć formę lekcji w grupie bądź spotkania indywidualnego. Pozwala to nam na ocenę predyspozycji do nauki języka szwedzkiego w tak intensywnym wymiarze.
  • Kolejne kroki - ETAP 3 ROZMOWA KWALIFIKACYJNA W SZWECJI
   Najważniejszą częścią procesu rekrutacyjnego jest indywidualna rozmowa z przedstawicielami szwedzkich pracodawców w miejscu zatrudnienia w Szwecji. Koszt wyjazdu pokrywany jest przez potencjalnego pracodawcę. Osoby zaproszone na wywiady zostaną o tym powiadomione bezzwłocznie telefonicznie i pocztą elektroniczną. Wyjazd zazwyczaj trwa 1-2 dni i pozwala kandydatom zapoznać się nie tylko z miejscem pracy oraz warunkami w proponowanej placówce, ale również zobaczyć miejscowość, okolicę oraz spędzić nieco czasu w ewentualnym miejscu nowej pracy i zamieszkania.
  • Finalnie - ETAP 4 PODPISANIE UMOWY i KURS JĘZYKOWY
   W razie obopólnej zgody na warunki zatrudnienia podpisywane są umowy z szwedzkim pracodawcą (Uwaga! Oczywiście następuje to po okresie przeznaczonym na rozważenie oferty, zazwyczaj decyzja ma miejsce po kilku dniach od wyjazdu). Sejmiki Samorządowe w Szwecji gwarantują zatrudnienie w określonej placówce medycznej w Szwecji. Warunkiem jest uzyskanie prawa wykonywania zawodu w Szwecji. Od 15 kwietnia 2016 roku do uzyskania prawa wykonywania zawodu konieczne jest udokumentowanie znajomości języka szwedzkiego. Nasze szkolenie przygotowuje do wymaganego poziomu. W szkoleniu uczestniczą osoby, które podpisały już umowy ze szwedzkimi pracodawcami.