Oferta dla lekarzy psychiatrów 

Oferta pracy dla psychiatrów (psychiatria ogólna) w regionie Jönköping, klinika Höglandet w Eksjö - południowa Szwecja.

Klinika w Eksjö prowadzi przychodnię, jednostkę badań i skierowań, jednostkę przypadków nagłych. Może przyjąć 30 pacjentów. Ma przychodnie w miejscowościach Eksjö, Nässjö, Tranås and Vetlanda/Sävsjö oraz współpracuje ze szpitalem wojewódzkim Ryhov w Jönköping. 

Oferta
Praca w małej, ale dobrze funkcjonującej jednostce z możliwością współpracy z innymi klinikami, w tym przychodną ratunkową oraz oddziałem zamkniętym. Zajmuje się wszystkimi typami schorzeń. Pozwala na wkład w rozwój i organizację, daje możliwość ciągłego rozwoju zawodowego. Duży nacisk stawia na leczenie, jakość i wiedzę.

Klinika może się pochwalić dobrą strukturą obejmującą kilka jednostek, co umożliwia na skupienie uwagi na pacjentach, a pracownikom pozwala na pracę zgodną z preferencjami. Jest to też region z licznymi atrakcjami przyrodniczymi, sportowymi i kulturalnymi.

Opis pracy
Badanie, leczenie, opieka medyczna, kontakt z innymi jednostkami. Nadzór nad leczeniem przymusowym. Praca nad rozwojem organizacji z naciskiem na kontrolę jakości medycznej, udział w szkoleniu lekarzy w trakcie specjalizacji, stażu i studentów. Udział w dyżurach (w gotowści) oraz wkład w zespół lekarzy kliniki.

Dobra atmosfera pracy
Będziesz częścią pozytywnej, zaangażowanej grupy. Zależy nam na Twoim dobrym podejściu do rozwoju jednostki

Nasze wartości
Nacisk kładziemy na podjeście do pacjenta. Uczymy się od siebie i korzystamy wzajemnie ze swoich umiejętności. Staramy się zapewnić pacjentom nalepszą opiekę, a pozytwnym podejściem tworzymy dobre środowisko pracy.

 

Oferta pracy dla psychiatrów (psychiatria ogólna, psychiatria dzieci i młodzieży) w regionie Jönköping - południowa Szwecja.

Informacje od pracodawcy:

Nasze cele

Wszystkie podejmowane przez nas działania, decyzje i spotkania mają na celu podnoszenie jakości opieki w naszym regionie. Bierzemy również pod uwagę istniejące ramy ekonomiczne. Zależy nam na przystępnej i pewnej opiece nad pacjentami, efektywności i ciągłym rozwoju oraz oszczędności. Kompetentny, zaangażowany i usatysfakcjonowany personel, dobre środowisko pracy – z myślą o zadowoleniu naszych pacjentów.

Ośrodki

Höglandet – główny oddział mieści się w szpitalu w Eksjö, przychodnie natomiast w Eksjö, Tranås, Vetlanda, Nässjö oraz przychodnia psychiatrii dzieci i młodzieży w Nässjö. W Eksjö pracują dwa oddziały zamnkięte psychiatrii ogólnej (po 15 miejsc dla pacjentów), jednostka konsultacji oraz przychodnia przypadków nagłych (czynna codziennie, g. 8-16). Ok. 37 tys. odwiedzin, w tym 5500 w psychiatrii dzieci i młodzieży, 660 przyjęć na leczenie, średni czas opieki 15 dni. Zatrudnionych ok. 190 osób, w tym 20 w psychiatrii dzieci i młodzieży. Psychiatra dorosłych: 5 lekarzy w trakcie specjalizacji, 12 specjalistów, 55 pielęgniarek, 45 opiekunów, 9 psychologów, 5 pracowników społecznych, 5 terapeutów zajęciowych, 18 administratorów.

Jönköping – psychiatria dorosłych. Klinika zajmuje się wszystkimi specjalnościami psychiatrycznymi. Psychiatria ogólna, 4 zespoły lecznictwa otwartego, 2 oddziały psychiatrii ogólnej wraz z jednostką konsultacji, oddział psychozy wraz z zespołem lecznictwa otwartego i zespołem zajmującym się nowymi pacjentami, oddział uzależnień wraz z przychodnią, psychiatryczna opieka intensywna, oddział psychiatrii sądowej z przychodnią, przychodnia przypadków nagłych (czynna całą dobę). Łącznie miejsca dla 92 pacjentów. Działa również zespół zajmujący się zaburzeniami neuropsychiatrycznymi oraz jednostka rehabilitacji. Ok. 56 tys. odwiedzin, 2900 przyjęć na leczenie, czas opieki 4,5-78 dni. Zatrudnionych 398 osób; 9 lekarzy w trakcie specjalizacji, 12 specjalistów. Praca w zespołach – do każdego zespołu należą pielęgniarki, opiekunowie, terapeuci zajęciowi.

Jönköping – psychiatria dzieci i młodzieży. Przychodnia z dwoma wyspecjalizowanymi zespołami zajmującymi się zaburzeniami oraz chorobami psychicznymi, oddział lecznictwa zamkniętego z 4 miejscami dla pacjentów, oddział anorektyczny, przychodnia przypadków nagłych. Ok. 10 tys. odwiedzin, 125 przyjęć na leczenie. Zatrudnionych 50-55 osób. 3-5 specjalistów, 3 lekarzy w trakcie specjalizacji, 13 pielęgniarek, 10 opiekunów, 9 psychologów, 4 pracowników społecznych, terapeuta zajęciowy, pedagog, 8 administratorów.

Värnamo – klinika mieści się w szpitalu Värnamo i obejmuje psychiatrię dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Psychiatria dorosłych objemuje oddział z 18 miejscami dla pacjentów, przychodnię przypadków nagłych i uzależnień, przychodnię badań i leczenia, przychodnię psychozy z opieką dzienną i filią w Gislaved. Przychodnia dni powszednie g. 8-16. Ok. 25 tys. odwiedzin, w tym 4500 dzieci i młodzieży, 450 przyjęć na leczenie, średni czas opieki 13 dni. Zatrudnionych ok. 135 osób, w tym 20 w psychiatrii dzieci i młodzieży, 14 administratorów. Psychiatria dorosłych: docelowo 11 specjalistów, aktualnie 6 specjalistów, 2 lekarzy w trakcie specjalizacji, ok. 8 psychologów, 8 pracowników społecznych, 26 pielęgniarek, 10 opiekunów, terapeuci zajęciowi, fizjoterapeuci. Psychiatria dzieci i młodzieży: 2 specjalistów, 2 lekarzy w trakcie specjalizacji, 5 psychologów, 3 pracowników społecznych, 3 pielęgniarki, opiekun.

Jonkoping2

 

Oferta dla lekarzy psychiatrów (afektywna) w Göteborgu - Sahlgrenska Universitetssjukhus - południowa Szwecja.

Informacje od pracodawcy:

Obecnie w naszej klinice pracuje 65 lekarzy specjalistów z dziedziny psychiatrii. Jeśli chcesz być kolejnym - zapraszamy do Szwecji.

Klinika rozwija się i dlatego poszukuje psychiatrów, którzy chcą dołączyć do zespołu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z Departamentu Psychiatrii Zaburzeń afektywnych w Szpitalu Uniwersyteckim w Sahlgrenska.

Zapewniamy mentoring i szkolenia, które pozwolą Ci rozwijać się zawodowo jak i ułatwią wprowadzenie do szwedzkiego systemu opieki zdrowotnej i Twojej pracy.

Twoja codzienna praca to opieka diagnostyczna jak i leczenie pacjentów. Dodatkowym zadaniem może być tutoring studentów i stażystów. Badania kliniczne mogą również stanowić część pracy na tym stanowisku. Ściśle współpracujemy z Akademią Sahlgrenska.

Oddział psychiatrii w szpitalu uniwersyteckim prowadzi zarówno ambulatoryjną, jak i szpitalną opiekę nad różnymi placówkami w całym rejonie miasta Göteborg.

Departament Psychiatrii dla Zaburzeń afektywnych zapewnia opiekę i leczenie, w tym następujące obszary diagnostyczne: zaburzenia nastroju jako depresje i zaburzenia dwubiegunowe, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania jak anoreksja czy bulimia, zespół stresu pourazowego i zaburzenia neurozwyrodnieniowe jako ADHD i autyzm.

Oprócz CV kandydaci powinni również przedstawić min. dwie referencje i krótkie oświadczenie o celach zawodowych.

Zachęcamy do kontaktu w sprawie ofert. W razie pytań służymy pomocą.